Ga naar inhoud
  • 0

Stotterende bokkende 2.o TDI motor


Vraag

Geplaatst

Hallo Passat liefhebbers,

 

Ik heb een klacht ik aan jullie wil voorleggen:

 

Ik rij een mooie 2.0 tdi uit 2005 met 109 DKM op de teller. Een aantal weken geleden heb ik mijn distributieriem, waterpomp etc laten vervangen en sinds die tijd komt het voor dat als ik weg rij met koude motor dat de motor niet lekker loopt. Hij bokt en stoot de ene dag wel en de andere dag weer niet. Als de auto warm is rijdt ie als een trein.

 

Ik ben terug naar de garage geweest en daar het men de auto nagekeken.

Motorisch (motormanagement) bleek alles in orde te zijn.

Men dacht dat de versnellingsbak ( 6 versnelling DSG) de klacht veroorzaakt.

Ik werd geadviseerd de olie van de versnellingsbak te verversen ( kosten ongeveer 250 euro) dit ivm vervuiling van sensoren die het schakelmoment bepalen.

 

Nu mijn vraag aan de experts: Herkennen jullie de oplossing voor mijn klacht?

Moet ik de olie op korte termijn laten verversen of kan ik het nog een tijdje uitzingen?

Dit is de eerste keer dat ik een DSG en automaat rij en wist niet dat de olie ververst moet worden.

Hoe vaak of bij welke KM stand moet ik de versnellingsbak olie worden vervangen?

 

Wellicht van toepassing maar weet het niet zeker een jaar geleden is mijn vliegwiel onder garantie vervangen.

 

Op voorhand bedankt voor jullie professionele reactie

 

Met groet

 

Rob

8 antwoorden op deze vraag

Aanbevolen berichten

  • 0
Geplaatst

VW schrijft voor voor de DSG elke 60.000km nieuwe olie. Persoonlijk zou ik die interval korter maken.. Je kan even kijken in je boekje wanneer voor het laatst de olie in je bak vervangen is..... Wellicht heeft de garage tijdens je beurt de dsg met ATF gevuld. Voor de DSG is speciale olie noodzakelijk..

 

succes

  • 0
Geplaatst

tja... had hetzelfde, maar bij mij was het toch echt het vliegwiel, hoor je deze niet rammelen als hij in de vrij staat na verloop van tijd?

 

had ook 3000 km daar voor de olie vervangen van de dsg, helaas nu dus weer moeten vervangen.. maw.. laat ze eerst uitzoeken of het zekers n iet het vliegwiel is!

  • 0
Geplaatst

Mannen,

 

De Garage heeft het motormanagement systeem uitgelezen en alles was goed.

 

Nu weet ik niet of dat als de distributie riem een tandje verkeerd staat of dit ook foutmeldingen geeft in het motormanagement systeem. Gekke is wel dat hij het alleen doet als ie koud is.

 

Het Vliegwiel is nog geen jaar geleden vervangen had toen inderdaad knarsende geluiden als ik wegreed. Die problemen en geluiden heb ik nu niet meer.

 

Andere vraag weet iemand hoe ik achter de vorige eigenaar kan komen. Ik weet dat het een ex leasbak is en ik wil graag weten of bij 60 dkm ook de DSG versnellingsbakolie is vervangen.

 

Groet

 

Rob

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

Forumvoorwaaden